Bezbolesne leczenie zębów

Powrót doStomatologiastrony wyżej

Stomatologia zachowawcza to leczenie próchnicy zębów na każdym jej etapie. Próchnica zębów rozpoczyna się od nieestetycznych plam na zębach i prowadzi do powstawania widocznych ubytków w twardych częściach zęba.

bezbolesne leczenie zębów

 
W Centrum Stomatologii i Ortodoncji DENTICA stosujemy najlepsze i najnowocześniejsze metody leczenia przy użyciu najwyższej jakości materiałów stomatologicznych, dzięki czemu leczenie jest bezbolesne, a wypełnienia są trwałe i kolorystycznie dopasowane do Twoich zębów 
 
Dzięki wczesnemu zdiagnozowaniu i usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek zęba można uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Pozwala to znacznie dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem.
 
Od zawsze dentysta jest postrzegany jako negatywna postać, która kojarzy się z bólem i nieprzyjemnymi doznaniami. Ten utarty pogląd sprawia, że ludzie boją się dentysty i niechętnie odwiedzają gabinet stomatologiczny.
 
W naszym Centrum DENTICA dzięki profesjonalnemu i doświadczonemu personelowi oraz najnowocześniejszemu sprzętowi możemy w 100% wyeliminować ból i stres przed leczeniem.
 

Bezbolesne leczenie zębów

 
Oczyszczenie ubytku z próchnicy nie musi być czymś strasznym. W naszym Centrum DENTICA przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby zminimalizować ból w czasie leczenia zębów. Są różne metody oczyszczania zębów z próchnicy:
 
Metoda klasyczna
 
czyli tzw. borowanie, wiercenie. Wiertło precyzyjnie usuwa zaatakowane przez próchnicę tkanki zęba niezależnie od wielkości i lokalizacji ubytku. Aby unikną bólu podczas tego zabiegu wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym przy użyciu urządzenia The Wand.
 
The Wand jest to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. System składa się z komputera i specjalnej, małej końcówki przypominającej długopis. Końcówka ta umożliwia bezpieczne i bezbolesne podawanie środka znieczulającego pod kontrolą mikroprocesora. Komputer cały czas informuje o kolejnym etapie znieczulenia i ilości podanego środka, który dozowany jest bardzo powoli, dlatego pacjent nie czuje bólu i charakterystycznego rozpierania w dziąsłach.
 

Metoda abrazji powietrznej - bez borowania, bez wiercenia i bez znieczulenia.

 
Boisz się borowania, wiercenia, nie lubisz znieczulenia?  Ta metoda jest właśnie dla Ciebie:
 
●  bez potrzeby znieczulenia,
●  bez wiercenia,
●  bez wibracji i drgań,
●  bez dźwięku wiertła,
●  bez charakterystycznego zapachu.
 
Metoda abrazji powietrznej jest innowacyjną, małoinwazyjną, bezbolesną i całkowicie bezpieczną dla zdrowia metodą usuwania próchnicy z zęba. Jest to doskonałe rozwiązanie w leczeniu próchnicy dla:
 
●  pacjentów wrażliwych na ból,
●  kobiet w ciąży,
●  dzieci,
●  pacjentów z chorobami układu krążenia,
●  alergików, gdyż nie wymaga podania środków znieczulających.
 
Podczas zabiegu lekarz dentysta używa cieniutkiej dyszy, przez którą kieruje na ubytek strumień substancji ściernej (tlenku glinu i wody). Sprężone powietrze uderza drobinkami materiału ściernego i usuwa chore tkanki zęba. Zastosowanie tej metody wprowadza pacjenta w nowy wymiar stomatologii XXI wieku i eliminuje stres, ból i nadmierne niebezpieczeństwo usuwania zdrowych tkanek zęba podczas opracowywania ubytku.
 
Metoda abrazji powietrznej jest metodą z wyboru w przypadku:
 
●  przyszyjkowych ubytków pochodzenia niepróchnicowego powstałych na skutek nieprawidłowego szczotkowania zębów lub np. nadmiernego stosowania past wybielających z dużą ilością substancji ściernych.
●  przygotowania powierzchni zębów do lakowania. Zastosowanie abrazji powietrznej pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni zębów i poprawne utrzymanie laku.
●  leczenia próchnicy. Abrazja powietrzna umożliwia bezbolesne oczyszczenia zęba oraz znacznie zmniejsza utratę twardych, zdrowych jego tkanek, co ma ogromne znaczenie podczas leczenia małych i średnich ubytków próchniczych.
●  leczenia dzieci. Metoda abrazji powietrznej jest szczególnie polecana u małych dzieci, u których często etap borowania lub znieczulenia jest nie do przejścia.
●  kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami układu krążenia, a nawet alergików, gdyż nie wymaga podawania środków znieczulających.

Jedynym przeciwwskazaniem są choroby układu oddechowego np. astma oskrzelowa.
Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook