Pedodoncja (stomatologia dziecięca)

Powrót doStomatologiastrony wyżej


Pedodoncja to dziedzina stomatologii poświęcona naszym najmłodszym Pacjentom. Zęby dziecka wymagają bardzo starannej i troskliwej opieki. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez rodziców jest lekceważenie próchnicy u małych dzieci. Nie leczone zęby narażają dziecko na ból, stres, a przy ostrych i nagłych stanach często konieczna jest terapia antybiotykowa lub usunięcie zęba, co zakłóca prawidłowy rozwój zgryzu.

W Centrum Stomatologii i Ortodoncji DENTICA nasi mali Pacjenci objęci są kompleksową opieką stomatologiczną i ortodontyczną od najmłodszych lat co pozwala niejednokrotnie uniknąć długiego i skomplikowanego leczenia w przyszłości.

 
Pierwsze spotkanie z małym Pacjentem to wizyta adaptacyjno-edukacyjna polegająca na zapoznaniu dziecka z dentystą, gabinetem i całym otoczeniem. W naszym Centrum staramy się aby wizyta w gabinecie nie kojarzyła się z przykrymi doznaniami i bólem, ale jako z przyjemnym obowiązkiem.


W Centrum Stomatologii i Ortodoncji DENTICA prowadzimy leczenie, profilaktykę i kompleksową opiekę stomatologiczną dzieci:

 
●  instruktaż higieny jamy ustnej,
●  lakowanie,
●  lakierowanie (fluoryzacja),
●  leczenie próchnicy.

Jeśli Twoje dziecko boi się borowania, wiercenia, nie lubi znieczulenia mamy dla niego alternatywną metodę leczenia próchnicy – Abrazja powietrzna! (więcej informacji)
Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook