Endodoncja (leczenie kanałowe)

Powrót doStomatologiastrony wyżej

Leczenie endodontyczne – leczenie kanałowe to bardzo ważna, a zarazem trudna dziedzina stomatologii, gdyż bez prawidłowego leczenia kanałowego nie jest możliwe wykonanie jakiejkolwiek odbudowy lub pracy protetycznej na martwym zębie. Źle przeprowadzone prowadzi do powstania stanu zapalnego w kości, a w efekcie końcowym do utraty zęba. Nieprawidłowo przeleczony kanałowo ząb jest ogniskiem infekcji w organiźmie i może być przyczyną chorób odogniskowych np. zapalenia wsierdzia i zastawki serca, reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia nerwu wzrokowego i innych.

 
Endodoncja (leczenie kanałowe) polega na usunięcia chorej miazgi zęba (wewnętrznej tkanki potocznie zwanej nerwem). Choroby miazgi są następstwem nie leczonych ubytków w zębach. Próchnica może doprowadzić do obumierania zęba, co ma wpływ na estetykę, a także na stan zdrowia całego organizmu, gdyż jest to ukryte ognisko infekcji.
 
Celem leczenia kanałowego jest likwidacja tego ogniska zapalnego, a jednocześnie jak najdłuższe zachowanie własnego zęba Pacjenta dzięki prawidłowemu oczyszczeniu (opracowaniu) i wypełnieniu kanałów (wnętrza zęba). Dzięki temu wiele spośród zębów, które do niedawna zakwalifikowanoby do usunięcia, dziś w Centrum Stomatologii i Ortodoncji DENTICA z powodzeniem potrafimy leczyć. Dzięki nowoczesnym technikom leczenie kanałowe pozwala uratować zęba i stworzyć możliwości jego odbudowy.

Mikroskop Prima DNT amerykańskiej firmy LABOMED, który posiadamy w naszym Centrum DENTICA, pozwala na przeprowadzenie zabiegów dokładniej i precyzyjniej w porównaniu z zabiegami klasycznymi, co często ratuje zęby przed ich utratą. Praca przy użyciu mikroskopu pozwala na powiększenie obrazu o 4-25 razy, co w parze z zintegrowanym systemem oświetlenia ledowego o wyjątkowej jasności i barwie znacznie poprawia kontrolę pracy oraz pozwala lekarzowi dentyście zauważyć niewidoczne gołym okiem szczegóły.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu możliwe jest bardzo dokładne wykonanie leczenia kanałowego oraz bardziej precyzyjnych zabiegów, a są nimi np.:
 
●  odnalezienie i leczenie głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich rozgałęzieniami, których w klasycznym leczeniu kanałowym lekarz po prostu nie widzi, a w rezultacie nie zostają one opracowane i są przyczyną niepowodzenia leczenia,
●  usuwanie złamanych narządzi z kanałów korzeniowych,
●  usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych,
●  udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych,
●  wykonywanie ponownego leczenia kanałowego.


MIKROSKOP DO LECZENIA STOMATOLOGICZNEGO

 

Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook