Leczenie zębów metodą abrazji powietrznej
Powrót doBezbolesne leczenie zębówstrony wyżejBoisz się borowania, wiercenia, nie lubisz znieczulenia!
Mamy dla Ciebie alternatywną metodę leczenia próchnicy – Abrazja powietrzna!
● bez potrzeby znieczulenia,
● bez wiercenia,
● bez wibracji i drgań,
● bez dźwięku wiertła,
● bez charakterystycznego zapachu.
Metoda abrazji powietrznej jest innowacyjną, małoinwazyjną, bezbolesną i całkowicie bezpieczną dla zdrowia metodą usuwania próchnicy z zęba. Jest to doskonałe rozwiązanie w leczeniu próchnicy dla:
● pacjentów wrażliwych na ból,
● kobiet w ciąży,
● dzieci,
● pacjentów z chorobami układu krążenia,
● alergików, gdyż nie wymaga podania środków znieczulających.
Podczas zabiegu lekarz dentysta używa cieniutkiej dyszy, przez którą kieruje na ubytek strumień substancji ściernej (tlenku glinu i wody). Sprężone powietrze uderza drobinkami materiału ściernego i usuwa chore tkanki zęba. Zastosowanie tej metody wprowadza pacjenta w nowy wymiar stomatologii XXI wieku i eliminuje stres, ból i nadmierne niebezpieczeństwo usuwania zdrowych tkanek zęba podczas opracowywania ubytku.
Metoda abrazji powietrznej jest metodą z wyboru w przypadku:
● przyszyjkowych ubytków pochodzenia niepróchnicowego powstałych na skutek nieprawidłowego szczotkowania zębów lub np. nadmiernego stosowania past wybielających z dużą ilością substancji ściernych.
● przygotowania powierzchni zębów do lakowania. Zastosowanie abrazji powietrznej pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni zębów i poprawne utrzymanie laku.
● leczenia próchnicy. Abrazja powietrzna umożliwia bezbolesne oczyszczenia zęba oraz znacznie zmniejsza utratę twardych, zdrowych jego tkanek, co ma ogromne znaczenie podczas leczenia małych i średnich ubytków próchniczych.
● leczenia dzieci. Metoda abrazji powietrznej jest szczególnie polecana u małych dzieci, u których często etap borowania lub znieczulenia jest nie do przejścia.
● kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami układu krążenia, a nawet alergików, gdyż nie wymaga podawania środków znieczulających.
Jedynym przeciwwskazaniem są choroby układu oddechowego np. astma oskrzelowa.