Tomografia komputerowa

Powrót doDiagnostyka i RTGstrony wyżej

Najważniejsza jest diagnoza. 

tomografia komputerowa

 

Dzięki innowacyjności i funkcjonalności możemy bardzo dokładnie ocenić stan Twojej jamy ustnej wykonując zdjęcia naszym tomografem komputerowym  Vatech PAX-I 3D SMART PLUS.

Zaawansowany system cyfrowej diagnostyki stomatologicznej

 

To jedyny na rynku system wykonujący anatomiczny skan 3D 12x9cm obejmujący wszystkie zęby, w rozdzielczości 0,2mm i jednocześnie pantomogram 2D z funkcją Magic PAN. Poziom dawki odpowiada wartościom jednego badania. Smart Plus to najnowszy na rynku system PAN/CBCT z wielokrotną rekonstrukcją obrazu 3D. Znacząco zmniejsza się ilość artefaktów poruszeniowych, rośnie rozdzielczość i czytelność obrazu. Dzięki zastosowaniu specjalnych sensorów w aparacie Vatech realne zapotrzebowanie na promieniowanie X spadło o 50% w porównaniu z innymi podobnymi aparatami. 
Podczas jednego badania uzyskujemy badanie 2D i 3D jednocześnie. Nie ma potrzeby, aby naświetlać pacjenta dwukrotnie. Jest to jedyny system na świecie posiadający takie rozwiązanie.
 
RTG i tomografia komputerowa
 
 
Tomografia CBCT 3D (z ang. cone-beam computed tomography), czyli tzw. tomografia wiązki stożkowej to obecnie najnowocześniejsza światowa metoda wizualizacji wszystkich struktur głowy: szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, twarzoczaszki oraz zatok. Tomografia CBCT 3D znajduje wykorzystanie w ortodoncji,  periodontologii, chirurgii, endodoncji, w diagnostyce chorób stawu skroniowo-żuchwowego i zatok przynosowych. Ogromne znaczenie odgrywa również w planowaniu i leczeniu implantologicznym, dając możliwość m.in. dokładnego pomiaru grubości kości i precyzyjnego zaplanowania lokalizacji implantów i ich doboru. Pozwala to postawić jednoznaczną diagnozę oraz dopasować plan leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. 
 
Diagnostyka radiologiczna
 

Badania CBCT podobnie jak zdjęcia panoramiczne 2D są dla pacjentów całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook