Profilaktyka (Higiena)

Powrót doStomatologiastrony wyżej
Profilaktyka stomatologiczna polega na zabezpieczaniu przed chorobami jamy ustnej, zębów oraz dziąseł. Najważniejszą rzeczą w profilaktyce jest przeprowadzanie systematycznych przeglądów stanu uzębienia, właściwa higiena, odpowiednie odżywianie, jak również profesjonalne oczyszczanie zębów, które polega na usuwaniu płytki nazębnej, osadu i kamienia nazębnego.
 
W nowoczesnej stomatologii ogromną wagę przywiązuje się do szybkiego diagnozowania, a także do zapobiegania wszelkim stanom chorobowym. Dotyczy to powstawania zmian próchnicowych, chorób dziąseł i wad zgryzu. Stąd tak istotna w całym procesie leczenia jest edukacja oraz aktywny udział Pacjenta w całym procesie leczenia. Tak więc, regularne zabiegi fluoryzacji zapobiegają powstawaniu nowych ubytków próchnicowych, a odpowiedni dobór leków, szczoteczek, past, nici dentystycznych i płynów do płukania pozwala skutecznie i optymalnie dbać o zdrowie jamy ustnej.
 
Efekt profilaktyczny wzmacniają profesjonalne zabiegi przeprowadzane w Centrum Stomatologii i Ortodoncji DENTICA, które wykonywane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu i materiałów czołowych światowych producentów, co gwarantuje ich bardzo wysoką jakość i bezpieczeństwo:
  • piaskowanie – oczyszczanie zębów z osadu,
  • saling – usuwanie kamienia nazębnego,
  • fluoryzacja – lakierowanie i lakowanie.
 
Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook