Boisz się borowania, wiercenia, nie lubisz znieczulenia!

Powrót doCo nowego?strony wyżej
Mamy dla Ciebie alternatywną metodę leczenia próchnicy – Abrazja powietrzna!
 
●  bez potrzeby znieczulenia,
●  bez wiercenia,
●  bez wibracji i drgań,
●  bez dźwięku wiertła,
●  bez charakterystycznego zapachu.

Metoda abrazji powietrznej jest innowacyjną, małoinwazyjną, bezbolesną i całkowicie bezpieczną dla zdrowia metodą usuwania próchnicy z zęba. Jest to doskonałe rozwiązanie w leczeniu próchnicy dla:
 
●  pacjentów wrażliwych na ból,
●  kobiet w ciąży,
●  dzieci,
●  pacjentów z chorobami układu krążenia,
●  alergików, gdyż nie wymaga podania środków znieczulających.
 
Podczas zabiegu lekarz dentysta używa cieniutkiej dyszy, przez którą kieruje na ubytek strumień substancji ściernej (tlenku glinu i wody). Sprężone powietrze uderza drobinkami materiału ściernego i usuwa chore tkanki zęba. Zastosowanie tej metody wprowadza pacjenta w nowy wymiar stomatologii XXI wieku i eliminuje stres, ból i nadmierne niebezpieczeństwo usuwania zdrowych tkanek zęba podczas opracowywania ubytku.
 
Metoda abrazji powietrznej jest metodą z wyboru w przypadku:
 
●  przyszyjkowych ubytków pochodzenia niepróchnicowego powstałych na skutek nieprawidłowego szczotkowania zębów lub np. nadmiernego stosowania past wybielających z dużą ilością substancji ściernych.
●  przygotowania powierzchni zębów do lakowania. Zastosowanie abrazji powietrznej pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni zębów i poprawne utrzymanie laku.
●  leczenia próchnicy. Abrazja powietrzna umożliwia bezbolesne oczyszczenia zęba oraz znacznie zmniejsza utratę twardych, zdrowych jego tkanek, co ma ogromne znaczenie podczas leczenia małych i średnich ubytków próchniczych.
●  leczenia dzieci. Metoda abrazji powietrznej jest szczególnie polecana u małych dzieci, u których często etap borowania lub znieczulenia jest nie do przejścia.
●  kobiet w ciąży, pacjentów z chorobami układu krążenia, a nawet alergików, gdyż nie wymaga podawania środków znieczulających.
Jedynym przeciwwskazaniem są choroby układu oddechowego np. astma oskrzelowa.
 
Oto film prezentujący możliwości posiadanej przez nas piaskarki do abrazji powietrznej oraz innych zabiegów:Boisz się borowania, wiercenia, nie lubisz znieczulenia – sprawdź, z tą metodą zapomnisz o tych nieprzyjemnych doznaniach!
 
Serdecznie zapraszamy – Zespół DENTICA!
Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook