Dermapen - Mikrodermabrazja Mikroigłowa

Powrót doMedycyna Estetycznastrony wyżej

Co to jest DERMAPEN?

DERMAPEN™ to najbardziej zaawansowana technologia urządzena do frakcyjnego mikronakuwania skóry.

DERMAPEN™ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabieg przy jego użyciu można wykonać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. DERMAPEN™ pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze dzięki czemu stymuluje jej odnowę w sposób naturalny. DERMAPEN™ to znakomita terapia dla pacjentów z wiotką, cienką skórą. Poprzez zabieg pobudzane są naturalne procesy tworzenia nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta, a po serii kilku zabiegów drobne zmarszczki stają się mniej widoczne.

Jak działa DERMAPEN?

Dermapen - Mezoterapia Mikroigłowa CzęstochowaDERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej produkcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia,możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem DERMAPEN™ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust. Dzięki intensyfikacji mechanizmu mikronakuwania udało się stworzyć narzędzie, które daje znakomite efekty nie wyłączając jednocześnie pacjenta z codziennych zajęć na zbyt długo czas.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa ponadto efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

DERMAPEN działa wieloetapowo:

Pierwszy etap - rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Drugi etap - to procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen, elastyna, proteoglikany, oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Trzeci etap - to ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Przeciwwskazań do zabiegów dermapenem nie jest wiele,jednak zawsze warto udać się do lekarza,kosmetologa lub kosmetyczki na wcześniejsze, indywidualne konsultacje. Do głównych przeciwwskazań zaliczamy trzy podstawowe:

  • Różne infekcje okolic leczonego obszaru skóry, np. opryszczka,
  • Trądzik z aktywnymi w danym momencie stanami zapalnymi,
  • Nowotwór skóry,
  • Niewyrównane choroby autoimmunologiczne.
Zapłacisz u nas kartą: VISA MASTERCARD MAESTRO POLCARD PLUS
Płatność ratalna z serwisem: MEDIRATY
Wszystkie bieżące informacje znajdziesz na naszej stronie Facebook